DİKİŞİ YENİ NESİLLERE
AKTARIYORUZ!
Singer Türkiye Genel Müdürü SİNEM KINRAN PARLAK...
Dikiş dikmek, ilk etapta nostaljik bir kavram gibi gelse de, günümüzde güzel ve keyifli bir hobi halini alıyor. Dikiş makinası kullanıcıları içinse kendi giysilerini dikmek, zamanla bir hobiden bile fazlası olup, yaşam şekline dönüşüyor. Ülkemizde tekstilin uygun olması sebebiyle, Türk kadını artık eskisi kadar kıyafet dikmiyor. Bir dönem çeyiz listelerimizin ilk sıralarında yer alan dikiş makinası artık hobi amaçlı veya günlük basit tadilatların yapımı için kullanılmaya başlandı.
Yapılan araştırmalara göre dikiş dikmenin psikolojik açıdan da faydaları bulunuyor. İnsanı rahatlatıyor, zihnini boşaltmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle, psikologların da önerisi arasında dikiş dikmek oluyor. Yoğun iş temposunda her gün sadece 10 dakikasını dikişe ayıran kadınlar, ne kadar dinlendiklerini gördüklerinde çok şaşırıyorlar.

Dikiş dikmek; kendiniz ya da sevdikleriniz için yeni şeyler yaratmak, eskileri elden geçirerek daha kullanışlı hale getirmek insana inanılmaz bir mutluluk veriyor. Sadece hayal gücünüzü ve dikiş makinanızı kullanarak; mevcut kıyafetlerinize değişiklik yapabilir, gömleklerinize baş harflerinizi işleyebilir, çizdiğiniz deseni tarayıp nakışa çevirebilir, kumaşa işleyebilir, çocuğunuzun fotoğrafını-ismini nakış olarak işleyebilir ve daha sayabileceğimiz milyonlarcasını yapabilirsiniz.

Singer olarak; dünya çapında yerel kültürlere ve piyasalara uzanan derin köklerimiz, devraldığımız eşsiz bir miras olduğu kadar gelecekteki büyümemizin de temelidir. Gerçek bir "yerli" çok uluslu şirket olarak, bilgi zenginliğimiz ve uluslararası uzmanlığımızı Türk müşterilerimizin hizmetine 110 yıldır sunmaktayız.
Uzun dönemde başarımız; kendimizi üstün performans ve verimlilik standartlarına, etkin bir biçimde birlikte çalışmaya adamayı, bunun yanı sıra yeni fikirlere sarılma ve sürekli öğrenme isteği duymayı gerektirmektedir.

Başarılı olmak için; çalışanlarımıza, tüketicilerimize, içinde yaşadığımız toplumlara ve dünyaya karşı en yüksek kurumsal davranış standartları içinde bulunmamız gerektiğine inanıyoruz.

Markalarımızın insanların yaşam kalitelerini artırma güçlerine ve doğru işler yaptığımıza her zaman yürekten inandık. Şirketimiz büyüdükçe, sorumluluklarımız da artıyor. Ülkemizin en temel sorunlardan birinin eğitim olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de sosyal sorumluluk projelerimizle eğitime destek vererek, Singer olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Eylemlerimizin daha geniş kapsamlı etkilerini düşünmek, zaten değerlerimizin özünde var ve karakterimizin temel bir parçasını oluşturuyor.

Dikiş makinası sektöründe dünyanın lider markası olarak; yeniliklere imza atmaya, hayatımızın vazgeçilmez parçası olan dikişi yeni nesillere aktarmaya devam edeceğiz.