SOSYAL
SORUMLULUK
PROJELER, EĞİTİMLER,
SPONSORLUKLAR
Kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle bu konudaki ilk projelerimizi
Türkiye’deki ilk yıllardan itibaren hayata geçirdik...
FORMU DOLDURUN x
BİR YASTIK HİKAYESİ
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yararına, BİR YASTIĞA BAŞ KOYMAK - BİR YASTIK HİKAYESİ Projesi Anadolu’nun Geleneksel Uzun Yastığına Bir Yolculuk

Singer’in Türkiye’deki 110. yılını kutlamak adına hazırladığımız proje 2014’ün Şubat ayında hayata geçti. Projemiz; Isaac Merritt Singer’in eşi için aşkla icat ettiği Singer dikiş makinasından yola çıktı. Anadolu’nun geleneksel uzun yastığını yeniden yorumlayan 11 değerli Türk moda tasarımcı; bazen bir ömrü, bir ideali, bir hayatı, evliliği ama en önemlisi aşkı simgelediler. 11 yastık; ICC – İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen özel gecede açık arttırma ile satışa sunuldu. Elde edilen tüm gelir eğitime katkı sağlamak amacıyla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlandı.

Kültür - sanat ve moda tasarım dünyasının seçkin isimleriyle, basının bir araya geldiği geceyi, projenin direktörlüğünü de yapan Nur Onur sundu. 

Projeyle aynı adı taşıyan; modacıların çocukluk yıllarından itibaren tasarım dünyasına nasıl girdiklerine dair küçük anekdotların anlatıldığı ve tasarlanan yastıklarla ilişkin hikayelerin de yer aldığı, Nur Onur’un hazırladığı kitap da aynı gece davetlilerle buluştu. Sanatçılara teşekkür plaketi verilmesi ardından gece Demet Tuncer ve Sabri Tuluğ Tırpan’ın performansı ile devam etti. Gecenin videosunu buradan seyredebilirsiniz.

Ayrıca; Bloomberg HT'nin röportajını buradan seyredebilirsiniz.

 

Projede yer alan isimler ve tasarladığı yastıklar;

PROJELER
X

Singer Canlı Destek